МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Налагодження та розвиток міжнародних зав’язків – пріоритетний напрямок діяльності кафедри видавничої справи та редагування.
Наші викладачів, студенти та аспіранти постійно задіяні у спільних міжнародних проєктах освітнього, наукового, науково-популярного, суспільно-політичного, культурного напрямку.
Міцна співпраця КПІ ім. Ігоря Сікорського з провідними закладами освіти світу відчиняє двері для подальших пошуків спільних ідей та їхньої реалізації.
Підрозділи університету мають можливість брати участь у грантових програмах та залучати іноземні кошти для розвитку окремих наукових напрямів, викладачі – публікувати свої роботи у міжнародних фахових виданнях, брати участь у закордонних наукових семінарах та конференціях, демонструвати результати наукової роботи на світовому рівні, студенти – проходити стажування за кордоном та отримувати паралельну освіту.
Навчально-науковий видавничо-поліграфічний інститут проводить спільну діяльність з численними закордонними вишами, серед них Лейпцизький технічний університет HTWK (Німеччина), Варшавський університет реклами (Польща), Варшавський університет технологій «Варшавська політехніка» (Польща), Бергський університет м. Вупперталь (Німеччина), Пекінський інститут графічних комунікацій (Китай), Інститут пакувань Реймського університету Champagne-Ardenne (Франція), Штутгартський медіа університет (Німеччина), Технічний університет у Лодзі «Лодзинська політехніка» (Польща) тощо.
У 2010-2011 навчальному році завдяки студентам кафедри видавничої справи та редагування було створено видання «Київ – Лейпциг. Погляд на місто та освіту» спільно з Лейпцизьким технічним університетом HTWK, яке було представлене ними у Лейпцигу восени 2011 р.
Тісна співпраця з Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) дозволяє студентам та викладачам отримувати гранти та проходити навчання й стажування за кордоном. Студенти кафедри у 2012 р. проходили навчання та стажування в університетах Німеччини (Штутгартський медіа університет – 14 осіб, Лейпцизький технічний університет HTWK – 14 осіб, Бергський університет м. Вупперталь – 14 осіб.
Студенти та викладачі постійно беруть участь у програмах академічної мобільності, зокрема Erasmus+, відвідують конференції та наукові заходи (у Кракові, Лодзі, Гданську, Бідгоші, Калмарі (Л. Смола, О. Янішевський, О. Гусак, Т. Фісенко)).
У 2019 році доцентка кафедри Р. Сегол пройшла стажування в університеті Люксембургу, а професорка Л. Смола прочитала лекції в Університеті ім. Каземира Великого.
У 2021 році відбувся обмін досвідом за програмою DAAD/BMBF «Learnopolis+» (майстер-клас Р. Сегол в університеті м. Байройт, Німеччина).
За підтримки НН ВПІ надано можливість взяти участь в міжнародному стажуванні в Куявському університеті у Влоцлавеку (О. Тріщук, Н. Фіголь, О. Балюн).
Закордонні провідні фахівці галузі проводять лекції, воркшопи для студентів та аспірантів кафедри. Зокрема, відбувся курс лекцій від Університету Мюнстера (Інститут інформації, телекомунікації та медіаправа (ІТМ) протягом листопада 2022 р.
Студенти залучаються до міжнародних проєктів (спільний проєкт з Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні та платформою онлайн-курсів Prometheus). Укладено договори про співпрацю (Білокстокський університет, Музей історії польського народного руху).
Доцентка С. Фіялка взяла участь у фінсько-українському проєкті «Навчаємось разом» як тренерка курсу «Осіння школа творців сучасних освітніх матеріалів для Нової української школи».
Доцентка Р. Сегол є постійним індивідуальним консультантом Програми розвитку ООН (United Nation Development Program) у сфері онлайн-освіти.
Доцент Є. Магда бере активну участь у поширенні інформації про гібридні виклики, з якими стикалися та стикаються країни Європи. Він є автором та співатором монографій, присвячених цій проблематиці – «Гібридна війна: вижити та перемогти» (Харків, Віват, 2015), «Гібридна агресія Росії: уроки для Європи» (Київ, Каламар, 2017), SurvivingneartheEmpire(Івано-Франківськ, 2021). У цих дослідженнях розкриваються механізми гібридного тиску з боку Російської Федерації.
У березні 2023 року у румунському парламенті - Палаті депутатів і Сенаті - відбулося засідання, присвячене роковинам повномасштабної російсько-української війни, у якому на запрошення парламентарів взяла участь професорка Л. Смола.