Науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського навчатимуть школярів

02 лютого 2018 Новини

На базі відкритої лабораторії електроніки "Лампа" (КПІ ім. Ігоря Сікорського) з 1 вересня 2018 р. планується  відкриття дитячої школи мікроелектроніки "Lampa Kids",  де школярі м. Києва  зможуть безкоштовно поглиблено вивчати основи електроніки, розробку мікропроцесорів, робототехніку, програмування мікрокомп'ютерів і 3D друк.

Ідея створення дитячої школи мікроелектроніки "Lampa Kids" виникла як розвиток відкритої лабораторії електроніки "Лампа" – спільного проекту Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського та кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури ФЕЛ.

Школу буде розміщено в аудиторії №125 ФЕЛ, недалеко від метро і швидкісного трамваю. Це світла і простора кімната площею 110 кв. метрів, із вікон якої відкривається чудовий вид на сквер "Поляна".

У підготовці навчальних матеріалів та подальшій роботі з дітьми будуть задіяні кращі викладачі нашого університету з досвідом роботи в сучасних інженерних компаніях. Уже сформувалося ядро з викладачів ФЕЛ, однак до участі запрошуються зацікавлені педагоги і з інших факультетів. Куратором проекту з боку адміністрації міста є Київське відділення Малої академії наук (МАН).

"Lampa Kids" працюватиме за кількома напрямами. У першій половині дня студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського матимуть змогу виконувати лабораторні роботи на високотехнологічному обладнанні школи. В першу чергу це будуть студенти викладачів, задіяних у роботі з дітьми, а також магістранти, яким сучасне обладнання стане у пригоді для проведення наукових досліджень.

У другій половині дня викладачі університету проводитимуть заняття з дітьми. Школярі вивчатимуть не лише програмування процесорів, а й основні принципи їх розробки. Для цього проведення практичних занять заплановано на мікросхемах програмованої логіки з використанням мови опису апаратури Verilog та логічного синтезу відповідно до практик Apple, Samsung, Stanford і MIT. Наразі в Україні відсутні аналогічні дитячі освітні програми з проектування мікросхем, що робить ініціативу унікальною.

Окрім проектування процесорів, заплановано навчання за інноваційними напрямами, включаючи робототехніку, 3D друк, інтернет речей і обробку радіосигналу на SDR модулях. За кожним з напрямів плануємо щомісяця набирати групу з 10-15 дітей. Створимо можливість попередньої електронної реєстрації на кожний місячний курс навчання та передбачимо надсилання листів з нагадуванням про початок. Пріоритет під час відбору надаватиметься дітям з малозабезпечених родин, переможцям олімпіад та дітям учасників АТО. За наявності великої кількості бажаючих число навчальних груп може бути збільшено.

Реалізація ідеї дозволить школярам безкоштовно вивчати високі технології, залучати найкращих абітурієнтів до Київського політехнічного, готувати достойних представників України на міжнародні олімпіади з робототехніки та сформувати нову генерацію інженерів, що розроблятимуть власні айфони в Україні.

Ви тут: Головна Новини Науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського навчатимуть школярів