Женченко Марина

Доктор наук із соціальних комунікацій, професорка кафедри видавничої справи та редагування Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка

Закінчила 2000 р. Видавничо-поліграфічний факультет НТУУ «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Видавнича справа та редагування».

Працювала редактором, провідним редактором видавництва Верховної Ради України «Парламентське видавництво» (1998-2004), старшим викладачем кафедри документознавства Київського національного університету культури і мистецтв (січень-червень 2003), асистентом, доцентом кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка (від 2004 р.).

Головний редактор київського видавництва «Жнець».

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Видання правничої літератури в Україні: історичний, типолого-тематичний та редакційно-видавничий аспекти». У 2018 р. захистила докторську дисертацію.

У 2013 р. за сумісництвом працювала на кафедрі видавничої справи та редагування Видавничо-поліграфічного інституті. Викладала дисципліни: «Видавнича справа та редагування», «Інтернет-журналістика», «Комп’ютерна графіка».

Марина Іванівна є автором понад 50 наукових публікацій з теорії видавничої справи цифрової доби, бібліографознавства, книгознавства, монографії «Видавнича культура української правничої літератури», навчальних посібників «Основи комп’ютерної графіки», «Загальна та спеціальна бібліографія», методичних рекомендацій щодо складання бібліографічних записів у списках джерел до наукових робіт.

Як видавець-практик М. І. Женченко регулярно бере участь у міжнародних проектах, науково-практичних семінарах з редакційно-видавничого фаху, зокрема:

- член експертної групи на конференції  «Державна політика книжкової сфери: новий шанс для України» (Київ, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Наукова бібліотека, 26 червня 2014 р.);
- керівник Літньої  школи багатонаціонального міжнародного проекту  Tempus IV „Кросмедіа і якісна журналістика» (номер проекту 530599-TEMPUS-1-2012-1-DE – TEMPUS-JPCR, 10-30 липня 2015 р.);
- лектор проекту «До універсального журналіста через університетську освіту», організованого «Західноукраїнським медіа-центром «Нова журналістика» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні (23–24 листопада 2015 р.);
- спікер науково-практичного семінару "Сучасна видавнича культура підготовки неперіодичних видань до випуску", організованого Книжковою палатою України для головних редакторів українських видавництв (проведено майстер-клас з проблем  складання науково-допоміжної частини неперіодичних видань, 23 грудня 2015 р.);
- спікер науково-практичного семінару "Видання навчальної літератури", організованого Книжковою палатою України для керівників українських університетських видавництв (проведено майстер-клас з проблем видання навчальної літератури в цифровому форматі, 01 липня 2016 р.).

Нагороджена пам’ятною медаллю Верховної Ради України «10 років незалежності України» за підготовку до друку ексклюзивного видання Конституції України, на якому складають присягу народні депутати України, Почесною грамотою з врученням медалі «За соціальний захист інвалідів війни» за високопрофесійну підготовку видання «Прославлені полководці визволення України». Має подяку від Голови Служби зовнішньої розвідки України за високопрофесійну підготовку до друку видань з історії української зовнішньої розвідки.

Сфера наукових зацікавлень: цифрові трансформації видавничої галузі, бібліографознавство, інтернет-журналістика.

Ви тут: Головна Про кафедру Наші випускники Женченко Марина