Сайт кафедри ''Видавничої справи та редагування'' ВПІ НТУУ ''КПІ'' - Янішевський Олександр Олександрович

Янішевський Олександр Олександрович

Доцент, к. ф. н.

Закінчив Поліграфічний факультет Київського політехнічного інституту у 1994 р. за спеціальністю «Видавнича справа та редагування»; має кваліфікацію «Редактор».

Вільно володіє польською мовою (пише, читає, перекладає).

24 січня 2006 р. прилюдно захистив кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з теми «Проза Вацлава Гонсьоровського: генеза і структура історичного дискурсу» (спеціальність 10.01.03 – Література слов’янських народів). Тривалий час працював у Національному інституті стратегічних досліджень, де очолював редакційно-видавничий сектор, завданням якого було видання на високому поліграфічному рівні наукових монографій співробітників установи. Монографії, що готувалися до видруку сектором, було відзначено на IV конкурсі «Художник і друкарство України», який організовував Всеукраїнський фонд сприяння розвитку книговидання і преси.

Наукові інтереси тісно пов’язані з історією польської літератури, полоністикою взагалі, видавничою справою (зокрема, стандартизацією у видавничій галузі, технічним редагуванням), про що свідчить низка публікацій у фахових і не тільки виданнях та активна щорічна участь у тематичних конференціях.

Нині працює над книгою, присвяченою літературній спадщині відомого польського письменника Вацлава Гонсьоровського. Добирає матеріали для майбутньої докторської дисертації.

Ви тут: Головна Про кафедру Викладачі та співробітники Янішевський Олександр Олександрович