Побідаш Ірина Леонідівна
доцент, кандидат філологічних наук

Випускниця філологічного факультету Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, спеціальність «Українська мова та література».

2006 року завершила навчання в аспірантурі НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»  за спеціальністю Журналістика; успішно захистила дисертацію  з теми «Редакторська та журналістська діяльність Леоніда Глібова».

Викладає дисципліни «Практична стилістика української мови», «Українська література», «Зарубіжна література».

Ірина Леонідівна є автором 30 статей з актуальних проблем редагування, стилістики, літератури та журналістики у фахових журналах; учасниця 20  міжнародних  наукових конференцій в Україні, Польщі, Болгарії, Латвії, Чехії, Молдові.

Редакторка, укладачка, співавторка посібників з фольклористики («Над вертепом звізда ясна», «Головні свята різдвяного циклу», «Різдвяна ніч», «Радуйся, радість Твою воспєваєм», «Небеса приносять пісню», «Тобі, Маріє»); авторка наукового видання «Леонід Іванович Глібов – письменник, педагог, журналіст»; навчального видання «Практична стилістика: збірник вправ».

Одна з організаторів  міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа Романа Іванченка», редакторка  електронного наукового журналу «Обрії друкарства» (який входить у відкриті інформаційні, повнотекстові науково-метричні бази даних).

Викладачка Платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – першого та найбільшого проекту безкоштовної освіти  в Україні.  Зокрема автор курсу «Підготовка до ЗНО: Українська література та мова»; співавтор курсу «Діалог і медіація: шлях до порозуміння», «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». На платформі озвучила перекладні курси:  «Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?»; курс Б. Оклі «Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів» та інші.

Сфера наукових інтересів: практична стилістика; мовно стилістичні особливості художнього тексту; фольклористика; українська література у контексті світової літератури; педагогічна майстерність.

Профілі    Orcid   Scopus Google Scholar     WoS  Academia

Контакти:

тел.: (044) 204-85-45
кім. 79, 8 корп. ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського (вул. Янгеля академіка, 1/37)

Ви тут: Головна Про кафедру Викладачі та співробітники Побідаш