Зустріч студентів з письменницею Оленою Рог та художником Ігорем Судаком

29 березня 2014 Новини

«Стати брендом», або як це робили до нас

У пятницю 28-го березня у Видавничо-поліграфічному інституті відбулася зустріч з письменницею, автором близько 20 вітчизняних бестселерів Оленою Рог та художником Ігорем Судаком.

Чекали цієї зустрічі не тільки ми. Ще вчора пані Олена написала у своєму профілі на Facebook, про те, як вона любить зустрічатися зі студентами, ділитися з ними знаннями та досвідом. Про письменницю ми ж чули від викладачів: «Це приклад успішної і щасливої людини, що любить свою роботу, присвячує їй себе».

Темою зустрічі були люди-бренди, чиї імена перевернули, змінили, вдосконалили світ, саме таку назву носить і одна з найпопулярніших книг Олени Рог.  До речі, зібрання увійшло і до університетської програми багатьох російських вишів, де є спеціальність «Реклама і PR», «Маркетинг». Чому ж її немає в нашій програмі – досі актуальне питання, тим не менш, багато з рекламістів захотіли і так прочитати «Люди-бренды» після зустрічі з її автором.

«Брендинг – це, перш за все, солодка легенда, історія людей, що її створюють, - говорить письменниця.  – Моя книга, присвячена світовим брендам, народжувалася у процесі гри – «Людина чи бренд». Виявляється, товарів, що носять імена своїх авторів дуже багато, тому зараз я пишу другий том «Люди-бренды».

Олена Рог ознайомила нас з історією створення багатьох речей, що мали імена реальних людей. Серед них – ручка Parker, макарони, Gillette, Lipton, Chanel, McDonalds, Adidas, Harvard тощо.

«80% брендів народжувалися в Америці. Це пов’язано з тим, що чи не кожен житель США прагне «зробити себе самому», досягти успіху у тій чи іншій справі. В брендингу важливо, хто користуватиметься Вашим товаром. Є два варіанти – або ж багатії, люди з грошима, або ж звичайні, прості люди. Правильно визначати цільову аудиторію – запорука успіху товару», - коментує письменниця.

Та, виявляється, не все так солодко. Ніхто не будував бренд за день чи місяць, адже брендинг – це тяжка праця, відданість, жертовність, часом навіть страждання, а головне, любов і вірність до своєї справи. Ніхто не народжувався бренд-менеджером, жоден не ставав мільйонером швидко. Кінг Кемп Жиллетт, наприклад, розбагатів аж у 45 років, більше того, він 8 років не виходив з квартири, бо ж займався удосконаленням бритви, з якої починається ранок чи не кожного чоловіка у світі. Саме він придумав речі одноразового використання: «Gillette – не жалеть! Использовав, выбросьте!». Томас Ліптон, у свою чергу, замолоду тяжко працював на плантаціях, доки йому не випала можливість придбати свої власні. Саме він розвінчав міф про те, що чай – напій для багатіїв. Сьогодні ж чай – другий за популярністю у світі напій після води. Багато видатних людей, що творили світові бренди, були нещасними, мали тяжку долю, серед них – Коко Шанель, брати Даслери (Adidas) та інші.

«Бренди – це люди, що готові ризикнути, платити дорого, і не грошима, можуть страждати і буди самотніми», - додає Олена Рог.

Наостанок письменниця дає пораду: «Аби стати брендом, ви маєте знайти улюблену справу, присвятити їй себе і назвати своїм іменем».

Ми щиро вдячні гостям за візит, а також, з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі з Оленою Рог, на якій письменниця пообіцяла презентувати свою книгу «Лик удачи», що лягла в основу фільму «Пізнє каяття» Оксани Байрак.

Вікторія Кропліс, студентка 2-го курсу спеціальності «Звязки з громадськістю та реклама»

Ви тут: Головна Новини Зустріч студентів з письменницею Оленою Рог та художником Ігорем Судаком