Лекція з комерційним директором телеканалу «Перший національний» Іриною Асман

22 березня 2016 Новини

16 березня 2016 року студенти спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» отримали можливість прослухати лекцію від комерційного директора телеканалу «Перший національний» та випускниці  НТУУ «КПІ» Ірини Асман.

Зміст лекції полягав у висвітленні теми «Проведення маркетингових досліджень на телебаченні». Студенти познайомилися з методикою дослідження рейтингів TV-продуктів: шоу, серіалів, новин, реклами, зміни переглядів каналів та рейтингу кожного телеканалу загалом. Так, незважаючи на загальноприйняту думку,  ніби телебачення перестає користуватися популярністю, Ірина Асман в першу чергу зацікавила фактом: 96% сімей в Україні  все ж таки дивиться телебачення,  здійснюючи поступовий перехід до online-TV. Крім того, лектор познайомила студентів зі структурою пристрою  для виміру активності переглядів телеканалу  – піплметром.

Раніше телеканали використовували щоденникову панель виміру (власне опитування респондентів), а сьогодні користуються новітньою технологією, якою і є піплметр (автоматичний підрахунок). Він  дозволяє дізнатися яку частину часу кожна людина, яка бере участь у дослідженні, проводить перед телевізором, який телеканал дивитися та на який здійснює перемикання й відповідно вирахувати причини зміни перегляду тієї чи іншої програми.

Лектор познайомила студентів з усіма формулами для вирахування відсотків, але наголосила, що формули були відібрані в першу чергу для ознайомлення, адже повний аналіз здійснюється автоматично. Стосовно учасників дослідження, то учасником може  стати будь-яка сім’я, яка проживає на території України. Залежно від регіону, тобто від її густоти, робиться вибірка кількості обраних сімей на місто, а в разі відмови сім’ї від участі у експерименті, необхідно зробити пошук іншої сім’ї з такими ж умовами життя, сімейним станом та соціальним статусом, максимально повністю відтворюючи попередніх учасників дослідження.  Таким чином, пристрій допомагає максимально точно та повно відслідкувати інтереси споживача, скорегувати зміст програм та наповнення каналу після проведених досліджень.

Студентів вразила наявність поданого пристрою в Україні  та його активне використання для забезпечення якісної роботи телеканалів. Але крім того,  що ця зустріч принесла студентам безліч нової інформації, Ірина Асман запропонувала краще познайомитися з піплметром,  пройшовши практику на телеканалі "Перший національний". Така неочікувана можливість ще більше зацікавила студентів,  а отже спілкування з Іриною Асман  та нашими студентами продовжиться безпосередньо на телеканалі!

Ви тут: Головна Новини Лекція з комерційним директором телеканалу «Перший національний» Іриною Асман