Відгуки студентів про практичне заняття з Лідією Євстахіївною Смолою з іміджології

29 жовтня 2018 Автор Новини

А КПІ здатен перетворитися на Гарвард, так само, як студенти на Клеопатру або ж на мумію?
   Щороку Київський політех пришвидшує серцебиття сотень абітурієнтів, які з щирою жагою до знань буквально вигризають собі місце під сонцем або ж, як мінімум, непогане місце в рейтинговій таблиці. А все заради чого? Заради мегаінтерактивних пар та не менш цікавих і професійних викладачів, сили силенної прикладних знань.
    Днями відбулось відкрите практичне заняття Лідії Євстахіївни Смоли з іміджології із студентами третього курсу, які навчаються на рекламістів та видавців. Взагалі ця викладачка ох як нашуміла на весь факультет! Як каже Лідія Євстахіївна, «I have a dream.. про те, що сучасну молодь потрібно зарядити, показати те, наскільки кожен унікальний та неповторний. Скільки талантів ховається в кожному з нас !» І справді, пари Лідії Смоли – це маленьке дійство, це «гімни собі», це стрибки та крики у парку, це новий підхід до освіти, європейські стандарти та європейський рівень. Це Гарвард ! Адже саме з найкращих навчальних закладів світу професорка запозичує різні новинки до КПІ. І це справді круто !
     Тож на цьому відкритому занятті у медіа центрі Політеху відвідувачі мали змогу побачити студентів у зовсім різних, часом незвичних амплуа. Яскравими були образи дівчат-стиляг, скейбордиста, дівчини-ковбойки, так званої ков-girl. Також мене вразила пара, яка презентувала увазі глядачів український народний одяг, стародавні та самобутні традиції наших предків. Патріотичні мотиви виступу не змогли залишити байдужим нікого. А ще надзвичайно яскравими були образи Клеопатри, Цариці Хатшепсут та загадкової мумії. Цьому чудовому тандему аплодували найгучніше, адже кожен із учасників на декілька хвилин справді переніс аудиторію до Єгипетських пірамід, піщаних бур та фараонів.До прикладу, Анастасія Коваленко, одна зі студенток і учасниць заняття на своїй сторінці у Фейсбуці коментує: «Ми з Анною Шарудою були стилягами. Це було дуже цікаво й весело. І так як це знімалося на камеру, то у всіх залишаться прекрасні спогади і пам’ять зі студентських років. Дякуємо нашому викладачу Лідії Смолі за таке креативне та цікаве завдання».
      Безсумнівно, деяким студентам було важко побороти своє хвилювання перед публікою. Дехто трохи розгубився, але це анітрохи не зіпсувало відкритого заняття. Аудиторія навпаки підтримувала тих, хто виступає, а в залі було помітно чимало доброзичливих посмішок та силу-силенну гучних оплесків.
     Загалом атмосфера була чудовою. Лідія Смола паралельно надихала глядачів, серед яких були і студенти першого, четвертого курсів, викладачі, тележурналісти. Усі мали змогу побачити, як насправді виглядає машина часу та особисто побувати в різних історичних епохах, побачити найрізноманітніші образи.
     Окрім цього, мені також вдалось взяти декілька коментарів від слухачів, які були на занятті.
Єва, студентка другого курсу каже: «Лекція для мене стала приємною несподіванкою, я і надалі буду відвідувати щось подібне. Бажаю всім творчого натхнення та успіхів у навчанні!»
А студентка першого курсу Оля просто посміхається і додає: «Я вже в очікуванні іміджоології! Це так класно відчути себе кимось іншим та просто створити тимчасовий ефектний образ. Буду радити своїй подружці вступати до ВПІ. Тут весело!»
     Наостанок усі студенти були окриленими та натхненними. Лідія Євстахіївна на мегапозитивній ноті закінчила заняття та побажала всім завжди пам’ятати про свою індивідуальність, але водночас не боятись «приміряти» цікаві образи. Потім всі разом зробили колективне фото та з гарним настроєм попрямували на інші кпішно-гарвардські пари.


                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Мельник, СР-71

Власний бренд за один день - реально!
  «Вам потрібно представити власний унікальний бренд на наступній парі» - приблизно таке завдання почули студенти групи СР-61 (редактори) від викладача іміджелогії Лідії Смоли. Відразу ж закипіла напружена робота мозку, який у студентів Видавничо-поліграфічного інституту генерує креативні ідеї навіть вночі. Стриманий стиль мілітарі, спокуслива жінка-вамп, допитливий журналіст, невтомна домогосподарка, тендітна українка, енергійний скейтбордист – такий спектр образів пронісся аудиторією. Декілька днів підготовки і вже традиційна відкрита лекція з іміджелогії «Відкрий свій стиль».  
  На сцені - схвильовані студенти, які вже через хвилину майстерно перевтілюються у свої ретельно підібрані амплуа, у залі - заворожені глядачі та горда за своїх вихованців Лідія Євстахіївна.

  

На  сцені – студенти групи СР-61 Юрій Білоус та Аліна Ратушна. На Аліні- вишиванка,спідниця з льону, червоне намисто, стрічка та пояс, на Юрієві- вишиванка у блакитний хрестик та червоні підперезані шаровари. Пара представляє барвистий та колоритний козацький стиль, розповідає про його історію, пояснює, чому обрала. І в цей момент кожен в залі ще раз відчуває такий необхідний нині заряд патріотизму. Адже у складні часи ми маємо ще активніше звертатись до сакральних для нас речей: національного одягу з вишивкою, мови.  Цей захід допоміг студентам відкрити в собі нові грані стилю та смаку, покращити свої навички публічних виступів, отриманих раніше  на заняттях з риторики, обмінятися цікавою інформацією у цікавий спосіб. Кожен із присутніх отримав не лише нові емоції, а й корисні різнопланові знання. Звісно ж, цікаво почути думку самих студентів.
Гостя з 18-го століття Олександра Зімко поділилась враженнями від цієї яскравої лекції: «Наскільки незабутні корисні лекції Лідії Євстахіївни, настільки ж неповторні враження можна здобути, взявши участь у грандіозних практичних проектах, що є незамінною частиною навчального процесу. Усі ці "не" дають у підсумку велике "Так!" - усьому серйозному й кумедному, новому й креативному, що відбулося на цьогорічній презентації стилів. Для когось це був перший досвід перевтілення в улюблений або раптово відкритий для себе образ, комусь була до душі можливість вкотре виявити навички дизайнера, актора й сценариста в одній скромній особі. Поряд із детальними презентаціями, повними історичних подробиць та чи не наукової аналітики сцена витримала безумні перфоманси, запальні танці, поступ "гостей" з 18 століття й навіть мумії Давнього Єгипту в супроводі красунь-цариць у нічних сорочках...» Вона також зазначила: «Цей захід для кожного з учасників та організаторів став визначним досягненням. І хочеться вірити, що він та інші креативні завдання з іміджелогії надихатимуть на нові звершення й безумства, а хвилини слави закладуть фундамент для слави довготривалої - бо таке справді не забувається!»
  «Мені надзвичайно сподобався такий сміливий захід!»- коментує студент СР-61 Юрій Білоус. «Радий, що став частиною такого визначного проекту, який показує той стиль, який живе всередині кожного. Дуже вдячний Лідії Євстахіївні за такий досвід».
                                                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                                                                                                                                         Штефан Анна, СР-71

СПІЛКУЙТЕСЬ З НАМИ

Ми в соціальних мережах. Будьте з нами і спілкуйтесь з нами.
Ви тут: Головна Новини Відгуки студентів про практичне заняття з Лідією Євстахіївною Смолою з іміджології