05 листопада 2018 Новини

Цьогорічна науково-практична конференція дійсно вразила. Для студентів Видавничо-поліграфічного інституту виступили засновниця провідного видавництва України «Каламар» Ольга Попович та директор Музею книги і друкарства в України Валентина Бочковська.
  Ольга Миколаївна розповіла про історію заснування видавництва, а Валентина Григорівна - про створення книги «Історія біблії старого і нового Заповіту». Цікавим було почути про виклики, які зустрічають видавці на своєму шляху, адже цю інформацію складно отримати у вільному доступі. Вразило те, скільки роботи вкладено у «Історію біблії», адже це і зусилля пані Валентини, яка дещо розширила оригінальний текст книги, і креатив художниці Оленки Поліщук.

Ця конференція допомогла переконатись, що я зробила правильний вибір, обравши саме кафедру видавничої справи та редагування.

Анна Штефан, СР-71

З року в рік студенти, викладачі, науковці з різних університетів та країн мають можливість побувати на науково-практичній конференції, що проводиться на честь Романа Іванченка. Щоразу цей захід вражає своєю новизною та спектром тем, які презентують увазі відвідувачів. Не стала винятком і ця конференція.
     Особисто мені, як майбутньому видавцю та редактору, було надзвичайно цікаво почути про історію та сучасні тенденції розвитку книговидання, про тонкощі редагування різних видань, особливості сучасної масової комунікації, про що захопливо повідали гості конференції, а саме: Валентина Бочковська – директор Музею книги та друкарства та Ольга Попович – засновник видавництва «Каламар». Пані Валентина детально розповіла про довготривалий процес створення книги «Історія біблії старого і нового Завіту». Така інформація є надзвичайно цінною, адже у доповіді було детально охарактеризовано особливості видання, процес дешифрування оригінального тексту книги та, власне, етапи перекладу. Усі без винятку (і студенти, і викладачі) були надзвичайно вражені виступом Валентини Григорівни.
     Також безцінною була розповідь Ольги Попович, яка ознайомила присутніх з історією заснування власного видавництва, розказала про сайт цього видавництва, який вирізняється інтерактивністю та неординарністю. Пані Ольга охарактеризувала різні аспекти роботи команди «Каламару», ознайомила нас із сучасними тенденціями книжкового ринку.
     Безумовно, запам’ятались виступи викладачів ВПІ: Ірини Побідаш та Радміли Сегол, які органічно доповнили доповіді гостей конференції та на позитивній ноті закінчили цю зустріч.
     Я надзвичайно рада, що кафедра ВПІ влаштовує подібні заходи, адже у такий спосіб студенти знайомляться із цікавими людьми, переймають їхній досвід, розширюють власні знання та краще розуміють усі аспекти створення видань та, власне, видавництв. Натхненна новими ідеями, я наступного року також обов’язково візьму участь у конференції!
                                                                                                                                                                                                                                                               Мельник Іванна, СР-71

Ви тут: Головна Новини Студенти про VI Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукова школа Романа Іванченка»