20 грудня 2018 Новини

4 грудня студенти кафедри видавничої справи та редагування Видавничо-поліграфічного інституту провели відкриту лекцію-воркшоп для школярів спеціалізованої школи № 24 ім. О. Білаша в рамках соціального освітнього проекту «Медіабезпека дітей».

Інтерактивна лекція-воркшоп була присвячена темам:

•    безпечності соціальних мереж для школярів та відповідального використання Instagram
     й Facebook;
•    боротьбі з булінгом та правилам поводження в Інтернеті;
•    лайфхакам введення соціальних мереж.

Школярі активно приймали участь у конкурсах та відповідали на питання студентів.
Класний керівник 4-«В» класу Ірина Мартиненко: «Я вважаю, що такі заходи є дуже корисним для дітей, тому що вони повинні знати як поводити себе в екстремальних ситуаціях, як запобігти їм, вміти прийти на допомогу. Соціальні мережі -  це дуже активна зараз тема, тому вся інформація, яка надається, дуже корисна. Діти повинні вміти користуватися сучасними засобами спілкування, правильно поводитись і бути ввічливими».

Куратор групи РЗ-51 ВПІ Оксана Балюн: «Це чудово, коли є взаємозацікавленість у реалізації таких освітніх проектів. Ми дуже вдячні керівництву школи, класному керівнику, що надали можливість та підтримали в реалізації наших задумок.

Наш маленький досвід показав, що школярики мають більшу ступінь довіри до інформації, яку в ігровій формі, без наставлень та залякування, надають студенти. Було дуже приємно, коли школярі питали мене, коли знову до них прийдуть студенти. Більш того, у них з’явились свої студенти-улюбленці, на яких вони дуже чекали.
Мені надзвичайно цікаво брати участь в реалізації цього проекту. Всі студенти розкрились по-новому, кожен зміг реалізувати свою творчу сторону. Я була приємно вражена, здивована, захоплена роботою кожного зі студентів».

Це друга зустріч студентів групи РЗ-51 кафедри видавничої справи та редагування зі школярами.  Навесні школярам розповіли, що таке реклама і чому не завжди їй потрібно вірити.
Класний керівник пам’ятає який вплив мала  лекція на школярів: «У нас була лекція з реклами у минулому році, тому ми на уроках застосовуємо інформацію, яку надали студенти. Школярі стали більш обізнаними у викладанні цієї теми, користуються тими порадами, які їм надали минулого року, і ми вважаємо, що це дуже корисно і повчально для нас».
Наприкінці заходу дітям задали домашнє завдання на засвоєння інформації, а також роздали практичні поради та правила поведінки в Інтернеті.

Своїми враженнями діляться і студенти групи РЗ-51

Дмитро Снісар: «Дивне почуття... Ніби я і знаю, що знаходжусь в школі, але чомусь не вважав цих дітей малими. Хоча, їх жарти ще зовсім дитячі, довірливі та добрі. Саме тому, їх потрібно було попередити про небезпеку в інтернеті та підказати, як правильно себе поводити. Саме це ми і зробили!»

Оксана Рудіна: «Такий проект є важливим, адже підростаюче покоління з самого дитинства росте в одну ногу з соціальними мережами, але як правильно ними користуватись не знає. Тому дуже важливо пояснити дітям, що заборонено постити в соціальні мережі, адже деякі аспекти життя ми повинні залишати в реальному житті, а не в діджитальному.»

Альбіна Ігнатенко: «Сучасні діти є активними користувачами Інтернету, тому нашою місією було - застерегти їх від неприємних ситуації з якими вони можуть зіткнутися в мережі. Школярі, з якими нам вдалося поспілкуватися цієї п‘ятниці, з цікавістю слухали підготовлену для них інформацію. Вони активно взаємодіяли з нами, розповідаючи про свій досвід користування Інтернетом, ідеї, як запобігти булінгу, ділилися улюбленими блогерами та фоторедакторами. Сподіваюся, що ця зустріч дійсно піде їм на користь і в майбутньому вони з вдячністю згадають цей урок. А для нас, в свою чергу, цей урок був цікавим челенджем, можливістю отримати свіжі думки та позитивні емоції.»

Ви тут: Головна Новини Студенти КПІ ім. І. Сікорського розказали школярам про безпеку в соціальних мережах