День військового журналіста України

16 лютого 2023 Новини

16 лютого в Україні військові журналісти відзначають своє професійне свято – День військового журналіста України.

Започаткували його у 2018 році, коли Міністр оборони підписав відповідний наказ. Невипадковою датою є саме 16 число лютого. У 2015 році цього дня під Дебальцевим загинув Дмитро Лабуткін, що виконував свій професійний та військовий обов’язок. Він був капітаном 3-го рангу та редактором телерадіостудії «Бриз» Міністерства оборони України.

Національна спілка журналістів вшановує своїх військових колег, що освітлюють події на передовій та згадують тих, хто поклав своє життя за Україну. Військові журналісти з перших днів ворожої агресії ведуть репортажі та надають достовірну інформацію з гарячих точок АТО. До їхніх професійних обов’язків входять: сприяння роботі цивільних представників українських та міжнародних ЗМІ, інформування про операції, визначені керівництвом, сприяння консолідації суспільства з військовими.

Завдяки мужності та самовідданості військових журналістів, весь світ знає правду про героїчну оборону українських захисників. Робота військових кореспондентів дуже небезпечна, бо готувати репортажі з місця подій доводиться у складних умовах та навіть під обстрілами. 

Репортажі військових журналістів допомагають гідно та ефективно протидіяти пропагандистським атакам агресора та підвищувати рівень довіри суспільства до військових структур.

Валерій Залужний подякував військовим журналістам у їхній професійний день. Головнокомандувач нагадав, що лише за час широкомасштабної збройної агресії Росії безпосередньо під час здійснення професійної діяльності загинуло 8 українських журналістів, ще 24 загинули як учасники бойових дій у лавах Сил оборони України та внаслідок ворожих обстрілів.

 

СПІЛКУЙТЕСЬ З НАМИ

Ми в соціальних мережах. Будьте з нами і спілкуйтесь з нами.
Ви тут: Головна Новини День військового журналіста України