11.06.2019  |  Відгуки наших студентів про презентацію книги Дмитра Кулеби «Війна за реальність»


 

«Ваш Бог – Інтернет, Ваша Біблія – телефон…»

22 березня на базі Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулась презентація книги «Війна за реальність: Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот», автором якої є постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба. Захід проходив у форматі лекції зі зворотнім зв’язком. Автор доволі переконливо виступав: насамперед висловлював тезу, а потім поступово доводив її. Також студенти-журналісти, аспіранти кафедри видавничої справи та редагування мали шанс отримати поради, щодо своєї майбутньої професії: «Ми завжди маємо думати про людей», - казав Дмитро Кулеба.

Не менш цікавими були вказівки щодо того, як відчувати себе комфортно у світі онлайн-життя, та як не загубитись в еру інформаційних технологій. Автор говорив про нібито усім знайомі речі, на які ми мало звертаємо увагу у нашому повсякденному житті. Дмитро Кулеба сказав: «Ваш Бог – інтернет, Ваша Біблія – телефон…». Автор одразу акцентував увагу на тому, що не хоче нікого образити. Аргументував він це тим, що на відміну від наших предків, які шукали відповіді й допомоги у Бога, ми шукаємо її в Інтернеті. Окрім того Дмитро Кулеба розповів присутнім про деякі «секрети» медіа-сфери.

Що ще більше, кожен охочий мав можливість задати питання автору, на  які останній радо відповідав. Атмосфера на заході панувала дружня, часто лунав сміх. Наприкінці зустрічі автор подарував один примірник книги студентці, яка найцікавіше відповіла на його запитання. Особливої уваги потребує той факт, що з кожного проданого примірника 20 гривень будуть перераховані на потреби фонду «Повернись живим».

Юлія Гаврилюк, РЗ-81


Презентація книги Дмитра Кулеби «Війна за реальність» у Видавничо-поліграфічному інституті

22 березня 2019 року до стін Видавничо-поліграфічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського завітав постійний представник України в Раді Європи, український дипломат Дмитро Іванович Кулеба. Він презентував студентам, аспірантам і викладачам авторську книгу «Війна за реальність: Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот», яка розповідає про поведінку в інформаційному просторі та роботу з комунікаціями в Україні.

Де та як знайти достовірну інформацію в епоху fake news, спаму, пропаганди в соціальних мережах і дискусій про захист персональних даних – такою є тема «Війни за реальність».  Ця книжка буде однаково цікава для простих користувачів Інтернету, так і для професіоналів у сфері мас-медіа. Вона написана легкою та доступною мовою, щоб кожен читач зміг зрозуміти, як влаштоване інформаційне суспільство ХХІ століття, і не дозволив маніпулювати своїми емоціями та вибором.

Дмитро Іванович розповів про «архітектуру вибору», дав безліч корисних і цікавих порад, лайфхаків для майбутніх фахівців у сфері масових комунікацій. Цікавими були його нестандартні порівняння для пояснення тверджень на конкретних прикладах. Також студенти та аспіранти ВПІ мали змогу ставити питання до автора, на які він охоче відповідав. У кінці презентації Дмитро поставив досить цікаве та дискусійне питання до аудиторії та подарував свою книгу одній зі студенток за найкращу відповідь.

Півторагодинна зустріч з Дмитром Кулебою була досить інформативною та цікавою для всіх слухачів і мала чимало позитивних коментарів від присутніх.

Івченко Яна, РЗ-81


«Війна за реальність»

22 березня у  Видавничо-поліграфічному інституті, в якому я навчаюсь, пройшла зустріч з відомим дипломатом Дмитром Кулебою, який презентував свою книгу про поведінку в інформаційному просторі та роботу з комунікаціями в Україні – “Війна за реальність”. Мені сподобалась його лекція, адже було корисно дізнатися більше про особливості соціальних мереж, реклами, онлайн-платформ, фейків, які зараз актуальні для молоді.

Сьогодні ми залежні від віртуального простору й не помічаємо очевидних речей, де нас вводять в оману та керують нами, наче маріонетками. Кожний з нас повинен вміти зупинити потік неправдивої інформації та довіряти обережніше. Іноді дехто й сам може потрапити в інформаційні тенета, поширюючи якісь нісенітниці з Інтернету і переконуючи інших. Окрім цього, ми мало проводимо часу без телефона чи ноутбука, ніби поринаємо в інший світ, і нас більше нічого не цікавить.

Ця книга саме про те, як подолати цю інформаційну війну і не втратити відчуття реальності. Під час бесіди пан Дмитро наводив багато прикладів, щоб показати, наскільки ми залежні від соціального простору. Студенти та аспіранти впевнилися в тому, що ми краще сприймаємо негативну інформацію, на якій і тримається феномен фейків, у пастки якого може потрапити будь-хто. Адже яскраво викладена інформація привертає більше уваги, діє на наш мозок, що довели нейрофізіологи.

Після наведення яскравих прикладів лектор запропонував механізми розпізнавання фейків, правд і навів декілька принципів, як убезпечитися від інформаційної атаки, серед яких основні: уміння критично мислити, керувати своїми емоціями, взаємодіяти зі спільнотою та державою. Його приклади багато на що відкрили мені очі, допомогли в подальшому розпізнавати правдиву інформацію, переконали в тому, що потрібно менше проводити часу в Інтернеті, але й відмовлятися від нього не потрібно, адже кожен з нас повинен отримувати різну інформацію та аналізувати її, навіть якщо вона є неправдивою.

Зустріч була цікавою та дуже корисною, книга є універсальною як для українців, так і для представників інших країн, адже зараз досить велика кількість людей користується Facebook, полюбляє читати Twitter та просто дізнається про новини з Інтернету.

Отже, варто дотримуватися тих принципів, про які ми дізналися, та читати більше українських книжок. І тільки тоді активна меншість за допомогою своїх переконань переможе пасивну більшість.

Конюшей, РЗ-81

 

СПІЛКУЙТЕСЬ З НАМИ

Ми в соціальних мережах. Будьте з нами і спілкуйтесь з нами.
Ви тут: Головна Студентське життя Відгуки наших студентів про презентацію книги Дмитра Кулеби