22.10.2024 | Майстер-клас військової журналістики від полковника Івана Шевцова
«Мотивувати своїх та наганяти страх на ворога»
Очевидно, що журналістика на війні відрізняється від журналістики в мирний час.
Але чим саме?
Можливість дізнатися про це з перших рук отримали студенти кафедри Видавничої справи та редагування НН ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Майже півтори години вони задавали питання і отримували відповіді від професіонала високого рівня, керівника пресслужби бригади ДПСУ «Сталевий кордон» , яка стала відомою не тільки завдяки мужності та навченості її бійців, а й завдяки професійній роботі її пресслужби. https://www.facebook.com/share/v/bCoFeJ9Vdc7QLDr1/?mibextid=ox5AEW
Пан Іван розповів про кваліфікаційні вимоги до фахівців пресслужб і базові навички роботи, які має засвоїти кожен фахівець на військовій службі.
Одна з них – це вміння бути «універсальним професіоналом».
Не тільки вміти самостійно створювати контент: знімати та монтувати відео, робити фото та писати тексти.
Цього мало. Треба ще й розуміти як цей контент сприймають глядачі.
Свої та чужі. Адже, не секрет, що росіянє уважно дивляться відео Сил оброни України.
І тут важливо, щоб свої – українці – відчули що таке бойова робота, прожили кілька хвилин разом з хлопцями та дівчатами Сталевого кордону. І щоб це відео, фото чи оповідання надихнуло їх продовжувати роботу в тилу підтримуючі та допомагаючи тим, хто зараз на фронті.
І щоб чужі – росіяни – відчули страх. І щоб у них стало менше бажання продовжувати цю війну. І найголовніше – щоб ворог не отримав ані крихти інформації яка може зашкодити нашим оборонцям.
А ще пан Іван поділився своїм баченням того, що є аксіомою і для військових, і для цивільних журналістів, але про яку чомусь частенько забувають навіть «досвідчені професіонали».
А саме: коли ви виступаєте від імені підрозділу – ви є його обличчям. По вас судять про ваших побратимів та посестр. Тож ви маєте ретельно готуватися до кожного ефіру, до кожного інтерв’ю. І бути компетентним та поінформованим, навіть якщо ви тільки щойно приїхали звідти де немає зв’язку…
«Перед початком кожного інтерв’ю вам, як спікеру, необхідно максимально повно оволодіти інформацією про стан справ та аспекти, які можуть бути цікаві журналісту під час етеру. І чітко визначити, що з цього ви можете сказати на загал, а що ні».
І можна сказати, що під час цієї зустрічі полковник Шевцов був справжнім професіоналом. Його відповіді були цікавими, він поділився важливою для студентів інформацією, але не розкрив жодної військової таємниці.