МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАУКОВА ШКОЛА РОМАНА ІВАНЧЕНКА»

 

Інформаційний лист-запрошення 2023 (укр.м.)

Інформаційний лист-запрошення 2023 (англ.м.)

Заявка на участь 2023 (укр.м.)

Заявка на участь 2023 (англ.м.)

Вимоги до оформлення тез 2023

Програма конференції 2023

 

На кафедрі Видавничої справи та редагування 2009 року була започаткована Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка», яка щорічно збирає науковців-редакторів, видавців, рекламістів з усіє України та зарубіжних країн, таких як Білорусь, Німеччина, Польща.

Значення заходу важко переоцінити, адже сьогодні такі заходи допомагають фахівцям зосередитися на певних проблемах або висвітлити певні досягнення у видавничій галузі.


Тематика конференції різноманітна та охоплює багато питань з редакційно-видавничої, рекламної діяльності, а саме у 2023 році:

  • Журналістика під час війни і криз.
  • Сучасна освіта у сфері журналістики.
  • Особливості сучасної масової комунікації. 
  • Креативні інновації в журналістиці, видавничій справі,
    рекламі  та PR.
  • Історія та сучасні тенденції розвитку книговидання. 
  • Редагування різних видів видань. 
  • Монетизація видавничих проєктів.

 

XІ Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка» відбудеться 29 листопада 2023 р. на платформі Zoom.

Для участі в конференції потрібно до 23 листопада 2023 р. включно подати тези та заповнити заявку про автора за посиланням, також можна надіслати тези на адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Більше детальну інформацію про умови участі в конференції можна отримати з інформаційного листа-запрошення на 2023 р.

Тези надсилатимуться після конференції на адресу, вказану в заявці. 

Також матеріали конференції будуть викладені на вебсторінці кафедри видавничої справи та редагування НН ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського за адресою за адресою Архів матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа Романа Іванченка».

 

Із питаннями щодо конференції просимо звертатися на e-mail оргкомітету Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  або за телефонами:
(044) 204-85-45 (кафедра видавничої справи та редагування ВПІ КПІ
ім. Ігоря Сікорського),
096-763-59-63 (Лариса Гагіківна Масімова),
095-564-00-32 (Ольга Анатоліївна Головко).

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Матеріали ХІ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (29 жовтня 2023 року)
Програма конференції 2023
Матеріали Х Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (28 жовтня 2022 року)
Програма конференції 2022
Матеріали ІХ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (29 жовтня 2021 року)
Програма конференції 2021

Матеріали VІIІ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (30 жовтня 2020 року)

Програма конференції 2020

Матеріали VІІ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (25 жовтня 2019 року)

Програма конференції 2019

Матеріали VІ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (26 жовтня 2018 року)


Програма конференції 2018

 

Матеріали V Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (27 жовтня 2017 року)

 


Програма конференції 2017

Матеріали ІV Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (28 жовтня 2016 року)


Програма конференції 2016

Матеріали ІIІ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (27 листопада 2015 року)


Програма конференції 2015
 

Матеріали ІІ Міжнародної
науково-практичної конференції
         "Наукова школа Романа Іванченка"
         (7 листопада 2014 року)

Програма конференції 2014

 

 
 
 
 

Провідні наукові розробки кафедри видавничої справи та редагування:

  • прагматично орієнтоване монографічне дослідження О. Тріщук „Науково-інформаційний дискурс як соціокомунікативне явище” (2009):

Розробка активно застосовується як у навчально-тренінговому процесі підготовки кадрів медіасфери, так і запитана в науково-інформаційній царині дослідниками проблем комунікації. Її виконано в рамках науково-дослідної теми «Комунікація в науковій та науково-інформаційній сферах», що затверджена вченою радою ВПІ НТУУ «КПІ» (протокол №1 від 24.09.2007 р.).

  • монографія М. Андрійчука «Українсько-єврейський дискурс: висвітлення міжнаціональних взаємин у друкованих виданнях Наддніпрянщини (60-і рр. ХІХ ст. – початок ХХ ст.)» (2011), у якій охарактеризовано видавничу справу наддніпрянських українців, виділено основні етапи її розвитку та визначено вплив на цей розвиток політичних й економічних чинників;
  • довідкове видання «Короткий словник загальнонаукових та соціокомунікативних термінів» (2011, укладачі О. Тріщук, П. Киричок, Н. Фіголь), у якому об’єднано найуживаніші в сучасному науково-медійному дискурсі загальнонаукові терміни та термінознаки з теорії та практики соціальних комунікацій;
  • сучасне довідкове видання «Словник помилкового слововживання в сучасних медіа: правильно-неправильно» (2014, автори: О. Тріщук, Н. Фіголь), у якому надано найтиповіші помилки та варіанти їх виправлення з сучасних медіа, який стане у пригоді не лише студентам, а й журналістам-практикам у подальшій професійній діяльності;
  • підручник «Редагування науково-інформаційного тексту» О. Тріщук (2013), у якому розкрито суть науково-інформаційної діяльності та її становлення в Україні, роль редактора в процесах опрацювання, зберігання та розповсюдження інформації;
  • монографічні дослідження Є. Магди (у співавторстві) «Нова історія країн Західної Європи та Північної Америки (ХVІІ ст. – 60-ті роки ХІХ ст.)» (2013);
  • навчальний посібник «Мова українських видань» Н. Фіголь (2014), в якому подається ґрунтовний теоретичний матеріал з лексичних норм сучасної української літературної мови, досліджується структура та функції заголовного комплексу сучасних періодичних видань, проаналізовано особливості навчальних електронних видань. Теоретичні положення ілюструються численними прикладами з періодичних і книжкових видань;
  • словники-довідники Л. Смоли (у співавторстві) «Політологія: навчальний енциклопедичний словник-довідник для студентів» (2014), що охоплює аналіз основних категорій політичної науки, та «Історія політичної думки: навчальний енциклопедичний словник-довідник для студентів» (2014), що презентує аналіз поглядів близько 600 представників вітчизняної та зарубіжної політичної, політико-правової думки.

Працівники кафедри ВС та Р активно залучають до наукової роботи обдаровану студентську молодь, щороку беруть активну участь в організації та проведенні на базі ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського Міжнародної науково-технічної конференції студентів та аспірантів «Друкарство молоде». Кількість наукових статей або тез доповідей, щорічно поданих на цю конференцію студентами й аспірантами кафедри ВС та Р, складає близько двох десятків.

Студенти й аспіранти кафедри ВС та Р активно залучені до різноманітних дослідницьких і видавничих проектів та ініціатив, зокрема, у рамках навчальної виробничої практики на базі ВПК «Політехніка» з випуску навчально-методичної і наукової літератури, у Парламентському видавництві ВР України, «Науковій думці», спеціалізованих видавництвах «Освіта», «Вища школа», видавничих концернах «Педагогічна преса», «Шкільний світ». Так, суто силами студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування» КПІ ім. Ігоря Сікорського під керівництвом проф. О. Тріщук на замовлення Держкомітету телебачення та радіомовлення України за програмою «Українська книга» у 2008 році випущено образотворче видання «У кольорі молодості» (уклад. О. Віщук, худ. редактор Д. Холод, відпов. ред. Н. Фіголь).

Студенти кафедри «Видавнича справа та редагування» та інших підрозділів Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ» разом з німецькими студентами Fakultat Medien NTWK Leipzig підготували двомовне видання «Київ: погляд на місто та освіту – Leipzig: Einblick in Stadt und Bildung», яке випущено на замовлення Держкомітету телебачення та радіомовлення України у 2011 р.

Студенти кафедри ВС та Р брали безпосередню участь у запуску інноваційного грантового проекту – порталу Наукаінформ для наукового парку «Київська політехніка» під керівництвом ст. викл. О. Рожена (у рамках засвоєння навчального спецкурсу «Інтернет-журналістика»).

На кафедрі є аспірантура зі спеціальності 27.00.05 – Теорія та історія видавничої справи та редагування.

У ВПІ НТУУ «КПІ» з 2010 р. по червень 2012 р. діяла спеціалізована вчена рада К26.002.27 із захисту кандидатських дисертацій із соціальних комунікацій (вчений секретар І. Побідаш). За 2010-2012 рр. захистили кандидатські дисертації Р. Сегол (2010), Т. Пшенична (2011), М. Андрійчук (2011), С. Фіялка (2012). Переважна більшість випускників аспірантури і здобувачів, які завершили післядипломну підготовку по кафедрі ВС та Р, вчасно захистили дисертаційні праці.

Двоє працівників кафедри захистили докторські дисертації. Дисертацію «Феномен науково-інформаційного дискурсу у сфері соціальних комунікацій» на здобуття ступеня доктора наук з соціальних комунікацій захистила у 2009 р. завідувач кафедри О. Тріщук на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 КНУ імені Т.Шевченка (наук. консультант проф. В. Різун). Дисертацію «Український парламент у системі політичної комунікації» на здобуття ступеня доктора політичних наук захистив у 2008 р. проф. кафедри Ю. Ганжуров (наук. консультант член-кор. НАНУ М. Михальченко).

Нині проф. О. Тріщук є членом спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 КНУ імені Т.Шевченка, а проф. Ю. Ганжуров – член спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України.

 

 

 

 

 



 

 

Репозитарій наукових праць викладачів кафедри видавничої справи та редагування 

 


Публікації викладачів кафедри видавничої справи
та редагування

Андрійчук Микола Тарасович

Балюн Оксана Олександрівна

Головко Ольга Анатоліївна

Гусак Ольвія Олександрівна

Кас'янчук Валерія Олександрівна

Киричок Андрій Петрович

Левчук Олена Миколаївна

Литвин Аеліта Василівна

Магда Євген Валеріович

Побідаш Ірина Леонідівна

Сегол Радміла Ігорівна

Скороход Тетяна Олександрівна

Смола Лідія Євстахіївна

Тріщук Ольга Володимирівна

Фіголь Надія Миколаївна

Фісенко Тетяна Вікторівна

Фіялка Світлана Борисівна

Шевченко Інна Бориславівна

Янішевський Олександр Олександрович


Публікації здобувачів освіти кафедри видавничої справи
та редагування

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

Публікації студентів / студентів з викладачами

 

Другий (магістреський) рівень вищої освіти

Публікації студентів / студентів з викладачами
(видавнича справа та редагування)

Публікації студентів / студентів з викладачами
(реклама і зв'язки з громадськістю)

 

Третій (PhD) рівень вищої освіти

Публікації аспірантів / аспірантів з викладачами

 

Програма конференції 2014

На кафедрі Видавничої справи та редагування 7 листопада 2014 року пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка», котра зібрала науковців-редакторів, видавців, рекламістів та піарників з України, Білорусі та Німеччини.

 

Пленарне засідання розпочалося виступом німецького професора Фолькера Ронге, котрий доповів про цифрове майбутнє друкованої періодики. Продовжив засідання музичний комплімент, присвячений 200-річчю з Дня народження Т. Шевченка, у виконанні фольклорно-театральної студії ВПІ. До репертуару юних співаків, очолюваних доцентом кафедри ВС та Р Іриною Леонідівною Побідаш, увійшли українські пісні, виконані а капела.

                 

Також на пленарному засіданні виступили доценти кафедри ВС та Р О. О. Янішевський, котрий представив новий метод обрахунку форматів паперу поліграфічного стандарту ISO216. та І. Л. Побідаш із доповіддю про фольклор як комунікативний феномен.

Після перерви плідна і цікава робота учасників продовжилася на секційних засіданнях. У конференції взяли участь викладачі кафедри Видавничої справи та редагування Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ», а також гості з університетів Вупперталя (Німеччина), Могилева (Білорусь), Дніпропетровська, Житомира, Запоріжжя, Луганська, Львова і Чернівців.

Наступного року осіння конференція «Наукова школа Романа Іванченка» знову чекатиме на учасників з усієї України та гостей з-за кордону!

СПІЛКУЙТЕСЬ З НАМИ

Ми в соціальних мережах. Будьте з нами і спілкуйтесь з нами.
Ви тут: Головна Про кафедру Наукова робота