26 жовтня 2019 Новини

25 жовтня відбулася VІI Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка». Цього року конференція відбулася у надзвичайно теплій, душевній атмосфері.

Науковий захід був приурочений видатній події - 90-річчю з дня народження Романа Іванченка. Присутні вшановували пам'ять видатного науковця, основоположника наукової школи, ідеї якої є основою викладання видавничої справи та редагування у закладах вищої освіти сучасної України.

У цьогорічному міжнародному заході взяли участь науковці з різних вищих навчальних закладів України, Білорусі та Польщі: Інститут мовознавства НАН України ім. О. О. Потебні, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Класичний приватний університет (м. Запоріжжя), Київський медичний університет, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Київський професійно-педагогічний коледж ім. А. Макаренка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українська академія друкарства (м. Львів), Лодзинський університет (Польща), Могилевський інститут Міністерства внутрішніх справ (Білорусь).

Науковці згадували літературну, журналістську і наукову  діяльність Іванченка Романа Григоровича. Говорили про його особливу роль у формуванні нового наукового напряму — літературного редагування.

Особливим гостем на конференції була дружина Іванченка - Галина Пилипівна Іванченко. Дуже багато теплих спогадів пролунало з трибуни. Вона згадувала багато цікавих фактів із життя науковця, розповідала про нелегку долю шістдесятників, про гоніння та цькування українських письменників, науковців, що відстоювали право на говорити, писати, творити українського мовою.

За підсумками конференції готуються два електронних видання – тези доповідей та фахове видання «Обрії друкарства».
Кафедра видавничої справи та редагування ВПІ КПІ імені Ігоря Сікорського та організаційний комітет Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа Романа Іванченка» дякує всім учасникам та гостям конференції, активній студентській молоді і сподівається на нову наукову зустріч у жовтні 2020 року.

Більше детально про конференцію - http://vsr.vpi.kpi.ua/uk/scince-m/naukovi-konferentsiji/naukova-konferentsiya-2019.html.

Ви тут: Головна Новини Підсумки VІI Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа Романа Іванченка»