26 жовтня відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка». На конференцію зібралися науковці з різних провідних вищих навчальних закладів України, Білорусі та Польщі.26 жовтня відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Наукова школа Романа Іванченка». На цьогорічну конференцію зібралися науковці з різних провідних вищих навчальних закладів України, Білорусі та Польщі.
Цього року гостями конференції стали Валентина Бичковська — Директор Музею книги і друкарства Україні, експерт з атрибуції стородруків, автор книг з дослідження історії книги. Вона виступила з надзвичайно цікавою презентацією видання факсимільного типу рідкісного стародрука «Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti» («Історія біблії старого і нового Завіту»). Другим гостем виступила на заході — Ольга Попович — засновник видавництва «Каламар». Пані Ольга виступила з доповіддю про історію та сучасні тенденції книжкового ринку України.
Науковці спілкувалися в межах секцій «Історія та сучасні проблеми видавничої справи та редагування», «Особливості масової сучасної комунікації», «Рекламна та PR-комунікація у поліграфії, видавництві та книго розповсюдженні», а також спеціальної секції «Йоган Гутенберг: винахідник і друкар: до 550-річчя пам’яті».
Кафедра видавничої справи та редагування ВПІ НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та організаційний комітет Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа Романа Іванченка» дякує всім учасникам та гостям конференції, активній студентській молоді, яка допомагала в організації заходу, і сподівається на нову наукову зустріч 25 жовтня 2019 року.
Відгуки студентів
Цьогорічна науково-практична конференція дійсно вразила. Для студентів Видавничо-поліграфічного інституту виступили засновниця провідного видавництва України «Каламар» Ольга Попович та директор Музею книги і друкарства в України Валентина Бочковська.
Ольга Миколаївна розповіла про історію заснування видавництва, а Валентина Григорівна - про створення книги «Історія біблії старого і нового Заповіту». Цікавим було почути про виклики, які зустрічають видавці на своєму шляху, адже цю інформацію складно отримати у вільному доступі. Вразило те, скільки роботи вкладено у «Історію біблії», адже це і зусилля пані Валентини, яка дещо розширила оригінальний текст книги, і креатив художниці Оленки Поліщук.
Ця конференція допомогла переконатись, що я зробила правильний вибір, обравши саме кафедру видавничої справи та редагування.
Анна Штефан, СР-71